Proč vyrazit na dovolenou v karavanu?

Popularita karavaningu je v ČR i celé Evropě dlouhodobě na vzestupu. Na romantické toulky s karavanem nebo v obytném voze s oblibou vyrážejí zamilované páry, důchodci i rodiny a početné party přátel. Jaká jsou největší lákadla takto strávené dovolené?

Pánem svého času i cesty

Nikdo vám nediktuje, kam a kdy máte dorazit na check-in, popř. kdy máte ubytování ukončit. Při plánování trasy i harmonogramu jste volní jako ptáci. Chcete si dát kolečko po ČR? Troufnete si s obytným přívěsem obrazit celou severní Evropu? A že si víkend o 2 dny prodloužíte? Je to jen na vás.

Aktivní odpočinek

Zatímco v zahraničním letovisku s sebou v neděli „plácnete“ na pláž a zvednete se až nadcházející sobotu při odjezdu, dovolená v karavanu představuje aktivní způsob, jak strávit dny volna. Když na přívěs nainstalujete nosič na kola, můžete kdykoliv zastavit a důkladně prozkoumat okolí na bicyklu, kolečkových bruslích nebo pěšky. Na vlastní oči spatříte místní krásy a přitom uděláte něco pro své tělo.

Romantika v přírodě

Ať už vyrazíte na cesty coby zamilovaný pár pouze se svoji drahou polovičkou, s dětmi nebo v partě přátel, můžete počítat s romantickým zážitkem. Již samotné „hospodaření“ v útulném karavanu je vzrušující a představuje zajímavý kontrast oproti pobytu v 4hvězdičkovém rezortu s třemi bazény a několika stovkami hostů. Každý večer si můžete udělat táborák, zazpívat si a zahrát na kytaru. Když si najdete vhodné místečko, nepotkáte živáčka.

Relax a čistá mysl

Jen těžko si dnes představit cestování bez mobilního telefonu. Samozřejmě i z bezpečnostních důvodů. Když ale vypnete internet a smartphone vezmete do ruky jen v případě potřeby, perfektně si vyčistíte hlavu od všech každodenních starostí, e-mailů, deadlinů apod. Není na škodu se na několik dní či týdnů odtrhnout od dnešního mnohdy až přehnaně virtuálního světa a místo sledování televize se večer zabavit hraním společenských her nebo vyprávěním historek. Vaše ratolesti karavaning a kempování ocení jako bojovku.

Nemáte na karavan? Nevadí!

Zbrusu nové karavany dnes startují na cenovce cca 350.000,- Kč, za které pořídíte například modely základní řady ONTOUR od renomovaného německého výrobce Hobby. Ojeté karavany jsou pochopitelně levnější a cena se odvíjí od jejich stavu a stáří. Navštívíte-li spolehlivý bazar karavanů, určitě nebudete litovat. Pokud nechcete do obytného přívěsu investovat, je samozřejmě možné využít krátkodobý i dlouhodobý pronájem karavanu. Je to jen na vás.

Publikováno: 22. 10. 2019

Kategorie: Cestovatelský rádce

Autor: Hanka Dvořáková