4 tipy pro studenty, kteří chtějí cestovat

Pokud jste student, není to důvod k odmítnutí cestování, a to jak do zahraničí, tak v rámci naší země. Sám jsem několikrát cestoval bez peněz: po Kanárských ostrovech a jednou jsem procestoval celou Ameriku s pouhými 200 dolary v kapse. Dalším problémem je samozřejmě nedostatek času a spousta domácích úkolů, ale tohoto problému se můžete zbavit tím, že si objednáte pomoc s vysokoškolskými eseji od profesionálů. Problémům, které vznikají při cestování a přípravě na něj, se můžete skutečně vyhnout a my vám poradíme, jak na to.

1. Rozhodněte se pro levné přenocování

Za prvé, můžete cestovat do těch regionů, kde jsou přátelé, známí nebo příbuzní. Pokud například váš spolužák odjel do Kanady, aby tam pokračoval ve studiu, můžete ho navštívit. Pokud máte v Británii přítele hudebníka, měli byste mu zavolat a zjistit jeho plány na léto.

Za druhé můžete hledat ubytování na speciálních stránkách, jako je Couchsurfing.

Zatřetí si s sebou můžete vzít stan, zejména v teplých oblastech, a spát pod širým nebem. Například v Kalifornii jsem cestoval se stanem.

Za čtvrté, noční autobusy a vlaky jsou velmi pohodlné, pohybujete se a spíte zároveň. A hlavně, platíte pouze za přesun.

Za páté, pokud máte autobus/vlak brzy ráno, pak můžete celý večer chodit po městě, sedět v noci v nějaké nonstop jídelně a čekat část noci přímo na nádraží. Jednou jsem takhle cestoval 6 dní v kuse a spal na autobusovém nádraží nebo v nočním autobuse.

Za šesté, můžete strávit noc v různých organizacích sociálních služeb: ve školách, vesnických radách, klášterech.

2 Zkoušky před termínem

Pokud se student chystá během studia vycestovat do zahraničí, má možnost složit zkoušky v předstihu. Důvody pro složení zkoušek před zkouškovým obdobím by měly být pádné a musí být doloženy. Příkladem takových důvodů může být odjezd do zahraničí, stěhování za studiem do jiného města nebo země. Předpokladem je absence studijních nedoplatků za předchozí semestry. Pokud student nemá dluhy a má k tomu pádný důvod, může se bez obav obrátit na děkana své fakulty a obdržet zkouškový list. O dalším postupu při předčasném odevzdávání předmětů bude jednat děkan fakult.

3 Cestování jako dobrovolník

Projekty mezinárodních dobrovolnických táborů mají různé směry Dobrovolníci pomáhají při pořádání festivalů, péči o zvířata na farmě, při archeologických vykopávkách, práci s životním prostředím, výuce dětí v cizím jazyce a mnoha dalších činnostech.

Všechny tyto workcampy existují v rámci jedné světové veřejné organizace Service Civil International (SCI). SCI nabízí dobrovolníkům mnoho možností: krátkodobé (průměrná doba trvání 2 týdny) a dlouhodobé projekty (6-12 měsíců). Stručně řečeno, workcamp je jedinečná forma dobrovolnictví, která spojuje lidi z různých zemí, kultur a tradic, aby žili a pracovali s místními komunitami po dobu dvou až tří týdnů. Dobrá možnost cestování!

4 Ušetřete na vstupenkách

Letadlo není vždy levný způsob cestování. V 70 % případů bude pozemní doprava levnější. Existuje ještě jedna věc, kterou si mnoho studentů neuvědomuje. Jedná se o cestu "v záloze" Když má student čas, může létat tímto způsobem. Pokud jsou volná místa, může si student koupit letenku za méně než 100 dolarů a letět. Hlavní věcí je dostupnost volného času, aby student mohl kdykoli odletět nebo počkat několik dní, když jsou okolnosti takové. Pokud jsou všechna místa rezervována a všichni cestující dorazili, může student počkat na další let. Podle odborníků je to jeden z nejlevnějších způsobů cestování, pokud máte volný čas. Dalším způsobem, jak ušetřit za letenky, je cestovat nalehko. Pevný cestovní batoh o objemu 35 l se vejde do letištní kabiny a pomůže studentovi ušetřit na poplatcích za odbavené zavazadlo.

Závěrem

Studenti nejsou nejbohatšími turisty, ale přesto se jedná o aktivní část společnosti, která se snaží poznávat svět, navštěvovat různá místa, aby získala životní zkušenosti. Proto cestovní ruch poskytuje studentům speciální slevy, láká je na outdoorové aktivity a cestování. S průkazem studenta a trochou času na prozkoumání míst odpočinku si student může vybrat vhodnou trasu. A vzhledem k našim radám si nyní můžete vzít kufr a vyrazit na cestu.

Publikováno: 10. 01. 2022

Kategorie: Super tipy

Autor: Hanka Dvořáková

Tagy: dovolená | levné cestování