Domů » Objevujte na dovolené krásy podmořského světa: Potápění vás pohltí
Super tipy

Objevujte na dovolené krásy podmořského světa: Potápění vás pohltí

Napadlo vás, že během příští dovolené konečně vyzkoušíte něco, na co se chystáte již dlouho – potápění s dýchacím přístrojem? Pokud vás doposud odrazoval strach z neznámého, možná vám dodá kuráž fakt, že se každoročně potopí desítky tisíc Čechů. Tisíce dokonce vyráží za dobrodružstvím do velmi vzdálených exotických destinací a absolutně svému novému hobby propadají.

Bez kurzu se (ne)obejdete

Měli byste absolvovat kurz potápění, nebo si důležité informace nastudovat z literatury a internetu? Volba je na vás – čistě teoreticky se bez certifikátu o absolvování kurzu obejdete, ale budete se muset smířit s tím, že vám ve většině půjčoven odmítnou zapůjčit vybavení. Podobné je to s dopravou na atraktivní lokality – tu obvykle zajišťují potápěčská centra, která zájemce bez licence odmítají.

Díky licenci navíc nebudete potřebovat dohled profesionálního instruktora, bez kterého by vám jinak potápěčská centra neumožnila ponory.

A nakonec jde i o spoustu drahocenných zkušeností a informací, které během kurzu potápění získáte. Jakkoliv je všude dostatek informací, není nad to, když vám je zprostředkuje zkušený profesionál.

Absolvovat byste měli všechny části kurzu – žádná není nepodstatná, hodit se vám mohou dokonce i podceňované bazénové lekce.

Pojištění je základ, bude se vám hodit

Pod vodou se může přihodit ledacos, a to bez ohledu na hloubku ponoru. Pro většinu potápěčů je proto naprostou samozřejmostí pojištění na potápění, díky kterému by v případě úrazu nemuseli řešit finanční otázku.

Než cestovní pojištění uzavřete, důkladně si pročtěte smluvní podmínky a ujasněte si, zda je pro vaše účely dostačující připojištění do 40m hloubky (patří mezi pojištění pro adrenalinové sporty), nebo si raději sjednáte připojištění do větší hloubky (klasifikováno jako extrémní sport).