Objevujte na dovolené krásy podmořského světa: Potápění vás pohltí

Napadlo vás, že během příští dovolené konečně vyzkoušíte něco, na co se chystáte již dlouho – potápění s dýchacím přístrojem? Pokud vás doposud odrazoval strach z neznámého, možná vám dodá kuráž fakt, že se každoročně potopí desítky tisíc Čechů. Tisíce dokonce vyráží za dobrodružstvím do velmi vzdálených exotických destinací a absolutně svému novému hobby propadají.

Bez kurzu se (ne)obejdete

Měli byste absolvovat kurz potápění, nebo si důležité informace nastudovat z literatury a internetu? Volba je na vás – čistě teoreticky se bez certifikátu o absolvování kurzu obejdete, ale budete se muset smířit s tím, že vám ve většině půjčoven odmítnou zapůjčit vybavení. Podobné je to s dopravou na atraktivní lokality – tu obvykle zajišťují potápěčská centra, která zájemce bez licence odmítají. Díky licenci navíc nebudete potřebovat dohled profesionálního instruktora, bez kterého by vám jinak potápěčská centra neumožnila ponory. A nakonec jde i o spoustu drahocenných zkušeností a informací, které během kurzu potápění získáte. Jakkoliv je všude dostatek informací, není nad to, když vám je zprostředkuje zkušený profesionál. Absolvovat byste měli všechny části kurzu – žádná není nepodstatná, hodit se vám mohou dokonce i podceňované bazénové lekce.

Pojištění je základ, bude se vám hodit

Pod vodou se může přihodit ledacos, a to bez ohledu na hloubku ponoru. Pro většinu potápěčů je proto naprostou samozřejmostí pojištění na potápění, díky kterému by v případě úrazu nemuseli řešit finanční otázku. Než cestovní pojištění uzavřete, důkladně si pročtěte smluvní podmínky a ujasněte si, zda je pro vaše účely dostačující připojištění do 40m hloubky (patří mezi pojištění pro adrenalinové sporty), nebo si raději sjednáte připojištění do větší hloubky (klasifikováno jako extrémní sport).

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Super tipy

Autor: Hanka Dvořáková