Tipy a triky pro rybáře

Začali jste díky protipandemickým opatřením chodit na ryby místo na koncerty a zajímají vás nejrůznější vychytávky, tipy a triky pro rybáře? Pak čtete správný článek!

Kouzlo rybaření

Často se rybáři častují posměšným pošklebkem – tichý blázen. Ale kdo nezažil tu uvolňující chvilku plnou klidu, relaxace a pohody u rybníka, vás nemůže soudit. Rybaření v sobě spojuje adrenalin, relax, sport, krásnou přírodu, pobyt na čerstvém vzduchu a budování přátelství. Málokterý koníček je tak multioborový, jako právě rybaření.

Kouzlo internetu

Internet dnes nabízí nejen možnost, že si snadno najdete e-shop s rybářským vybavením, ale také nejrůznější rady, tipy od kolegů rybářů, ale také díky síti lehce najdete novou rybářskou lokalitu, kam můžete vyrazit na ryby, klidně i s rodinou a zjistíte si potřebné informace. Bude vám stačit vaše povolenka? Kdy se zde může chytat? Dříve rybáři byli odkázáni pouze na tipy a rady od rodiny, či přátel. Určitě si před prvním výjezdem na ryby přečtěte, jaké vybavení je na kterou vodu nejlepší. Také se nechte zasvětit do základních postupů rybolovu.

Nechcete si zařizovat povolenku a vstupovat do rybářského spolku?

Nevadí, i u nás v republice je několik soukromých rybníků, které se specializují na to, že rádi přivítají víkendové (ne)rybáře. Nejenže vám půjčí kompletně veškeré rybářské vybavení, ale také vás naučí rybařit. To je skvělá nabídka pro ty, kteří si chtějí rybaření pouze vyzkoušet a nechtějí investovat peníze do vybavení a povolenek. Ale uvidíte, že jakmile si jednou vyzkoušíte vzít do ruky rybářský prut a sedět klidně u třpytící se hladiny a napjatě čekat na svůj první úlovek, jste navždy ztraceni. Rybařina vás okouzlí. Uvidíte, že chytne nejen vás, ale i vaši rodinu. V dnešní době velmi často rybaří i ženy a naučit to můžete i vaše děti. Potom v klidu vyrazíte na rodinnou rybářskou dovolenku. Zjistíte, že i u českého rybníka je dobře. Sice nebudete u moře, ale na zážitky od rybníka nikdy nezapomenete.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: Super tipy

Autor: Hanka Dvořáková