3 nejkrásnější přírodní útvary v USA

Když je někde zmínka o Spojených státech amerických, většina lidí si okamžitě vybaví newyorské mrakodrapy, ulice v L.A. a další rušná místa. Ta však ve skutečnosti tvoří jen pár kamínků z neuvěřitelně barvité mozaiky – USA jsou nabité čarokrásnou přírodou, kterou byste při svých toulkách neměli ignorovat.

1. Niagarské vodopády

Kdo by je neznal. Niagarské vodopády patří k cestovatelským evergreenům a právem patří mezi nejmohutnější na světě. V jejich okolí jsou ty nejúchvatnější výhledy na krajinu v celých Státech. Největší ze tří vodopádů – Horseshoe Falls – padá z výšky 52 metrů a prochází přes něj drtivá většina protékající vody.

2. Grand Canyon

Stejně jako Niagarské vodopády, také Grand Canynon patří k těm nejznámějším přírodním úkazům, na které v USA narazíte. Řeka Colorado jej formovala po miliony let a nyní se táhne na 446 kilometrech. S šířkou od 500 metrů do 29 kilometrů a hloubkou až 1 600 metrů jde o opravdu úctyhodnou „díru“. V okolí je množství turistických tras s impozantními výhledy na krajinu.

3. Fly Geyser

Gejzíry se chlubí nejen Island, ale také Nevada. V severozápadní části země se nachází Fly Geyser, který na rozdíl od ostatních gejzírů tryská nonstop. Krása tohoto nevšedního přírodního úkazu však nespočívá pouze v tom, že na něj nemusíte čekat – tvoří ho tři barevné vrcholky (zabarvení způsobují termofilní řasy). V okolí gejzíru se můžete pokochat kaskádovitými jezírky s horkou vodou.

USA a cestovní pojištění

Rozhodnete-li se vyrazit do USA, rozhodně si sjednejte kvalitní pojištění do zahraničí. Lékařská péče ve Státech patří k nejdražším na světě a v případě zdravotních či jiných komplikací by se vám mohla dovolená pořádně prodražit. Nechcete-li ztrácet čas, sjednejte si pojištění do zahraničí on-line. Je to snadné, rychlé a levnější než na pobočce. Důkladně si však přečtěte VPP pro cestovní pojištění a seznamte se s výlukami. A na základě toho, co budete během pobytu dělat, zvolte odpovídající připojištění.

Publikováno: 03. 10. 2017

Kategorie: Zahraničí

Autor: Hanka Dvořáková

Tagy: fly geysers | grand canyon | niagarské vodopády