Chcete vyrazit na Sázavu a máte jen jeden den? Známe vhodné vodácké trasy

Jednodenní výlety na kteroukoliv českou řeku jsou možností, jak poznat její specifika, a zároveň si i v krátkém čase užít dovolenou, na kterou se nezapomíná. Kam vyrazit, pokud máte na Sázavu pouze jeden den? Kde si půjčit loď a kde ji vrátit? A odkud si zajistit odvoz? Je to paradoxní, ale čím kratší dovolená, tím více zařizování a logistických operací vás čeká. Přesto i jednodenní výlet na vodu stojí za to. Pojďme se podívat na vhodné trasy.

Z Kácova do Českého Šternberku

Jednodenní výlety jsou skvělým způsobem, jak se dostat na řeku a prozkoumat její okolí. Pokocháte se krajinou a nadýcháte se čerstvého vzduchu. V rámci trasy z Kácova do Českého Šternberku dlouhé 13 km zdoláte 3 jezy a jeden nízký stupeň a po cestě budete mít k dispozici i spoustu možností občerstvení a odpočinku. Nebudete potřebovat žádné speciální vybavení, o všechno se postará půjčovna lodí Sázava, která vám poskytne loď, převeze zavazadla a nakonec pro vás i dojede. Jen si vše zarezervujte včas.

Romantika na cestě z Českého Šternberku do Ledečka

Nástup na řeku se v Českém Šternberku nachází pod hradem, takže můžete začít prohlídkou hradu a poté si půjčit lodě. Na trase jsou 4 sjízdné jezy, vyzkoušíte si tedy své dovednosti na řece. Lesy a skály kolem řeky vytvářejí krásné a romantické prostředí. Tento úsek můžete sjet na kanoích nebo na raftech. Sjíždění řeky na raftech je skvělý způsob, jak si odpočinout a pobavit se. Pokud tedy hledáte způsob, jak si užít Sázavu v jediném dni, tato trasa by vám rozhodně neměla uniknout. Je dlouhá jen 9 km, takže splutí v rámci jednoho dne je naprosto bez problému.

Z Ledečka do Sázavy – tentokrát města

Lodě si můžete půjčit v půjčovně lodí na Sázavě přímo v Ledečku a plout přes 3 sjízdné jezy do kempu Pod Vrbou ve městě Sázavě. Na řece je krásná příroda a řeka je v tomto úseku poměrně klidná, takže je to skvělý výlet pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Splavování řeky vřele doporučujeme jako zábavný a pohodový způsob, jak strávit den nebo dva. Úsek řeky dlouhý 12 km si určitě užijete. A pokud se náhodou rozhodnete prodloužit si jednodenní výlet na dvou či třídenní, můžete všechny 3 výše zmíněné úseky sjet hezky po sobě.

Publikováno: 31. 05. 2022

Kategorie: Česko

Autor: Hanka Dvořáková