Užijte si pohádkovou zimu na zámku

Hledáte-li místo pro pohádkovou zimní akci, ať už je to víkend s partnerem, slavnostní večeře s přáteli nebo třeba firemní teambuilding, máme pro vás jeden velmi zajímavý a netradiční tip v srdci Vysočiny. Je jím stovky let starý zámek, který byl s neskutečným citem pro detail přebudován v unikátní hotel s královskou atmosférou. Chateau Herálec leží zhruba na půli cesty mezi Brnem a Prahou, a má proto i ideální polohu pro setkávání. Navíc je zasazen do starého anglického parku plného vzrostlých stromů, který se se sněhem dokáže proměnit v úžasnou kulisu vašich zážitků.

Stylové ubytování

Jestli se architektům něco opravdu povedlo, jsou to luxusní zámecké pokoje nabízející velmi štědré prostory, absolutní pohodlí a kopie obrazů slavných českých mistrů, jejichž originály najdete ve společných prostorách zámku. Na interiérech se dokonce podíleli divadelní scénografové, kteří dokázali do každého jednoho pokoje dostat unikátní a příjemnou atmosféru. Pokud jste ještě nikdy nezažili ubytování s příběhem a myšlenkou, tak právě Chateau Herálec je rozhodně dobrým místem, kde něco takového poprvé poznat.

Na jaké akce se Chateau Herálec hodí?

Na celém konceptu je nejlepší fakt, že se hodí téměř na každou akci, která vás napadne. Konferenční místnosti a společné prostory mohou posloužit jako kulisa firemní akce či setkání. Nádherné restaurační zařízení a krásná kavárna jsou skvělé na malé i větší narozeninové oslavy v soukromí nebo třeba rodinné vánoční večeře. Prostorný zámecký park se hodí pro pobyt rodičů s dětmi a wellness ocení páry v každém věku. Kouzlo Chateau Herálec je opravdu hlavně v tom, že si v něm své místo najde opravdu každý.

Kam v okolí?

Ubytování na zámku je samozřejmě samo o sobě unikátním zážitkem, ale rozhodně ještě stojí za zvážení poznávání okolní krajiny a památek. Na Vysočině najdete hned několik doslova pohádkových historických staveb, které stojí za návštěvu. Za všechny můžeme zmínit Telče, židovskou čtvrť v Třebíči nebo poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Z Chateau Herálec to navíc není daleko do Žďárských vrchů, což je jedna z ekologicky nejzachovalejších lokalit v České republice, takže doslova ráj pro všechny milovníky turistiky. V zimě se navíc běžné trasy promění v sněhem pokryté pohádkové kouty krajiny, kde se můžete třeba i prohánět na běžkách. Všechny tipy na netradiční výlety a prožitky najdete v unikátní zámecké „Knize zážitků“ a o programu se můžete poradit také s personálem hotelu.

Publikováno: 28. 12. 2022

Kategorie: Česko

Autor: Hanka Dvořáková