Místo dovolené relax v komfortním zahradním domku? Proč ne!

Zahradní domek se v posledních letech stal velmi oblíbený nejen u majitelů travnatých pozemků, ale pochvalují si ho i v zahrádkářských koloniích. Není se čemu divit, chybí vám úložný prostor? Zahradní domek to zařídí. Postrádá vaše zahrada líbivý designový prvek, který však zároveň zahrnuje i funkci praktickou? Ovšem zahradní domek lze využít daleko více způsoby, než jste si možná mysleli. Záleží jen na vás, jak vysoké požadavky na dřevostavbu máte, podle nich totiž volíte rozměry domku.

Podle čeho vybrat správné rozměry zahradního domku?

Jak už jsme výše zmínili, rozměry dřevostavby závisí na tom, co chcete uschovat. Pokud potřebujete jen kousek úložného prostoru na víc, bohatě vám postačí malý domek o velikosti 5 m2. Do takového menšího zahradního domku se vejde například jedno jízdní kolo, sekačka, ale také několik skládacích židlí. Avšak jestli rádi grilujete, neměli byste zapomínat ani na gril. V takovém případě zvolte raději o pár metrů více, konkrétně alespoň 8 m2. Větší zahradní domky o rozměrech 15 m2 již disponují velkým množstvím prostoru, který hravě zaplníte pneumatikami, jízdními koly, ale taky sekačkou či zahradním náčiním. A ještě zbude dostatek místa i na nějaký regál na nářadí. Bez ohledu na velikost stavby se vyplatí použít ke kotvení zemní vruty.

Jak kreativně využít zahradní domek?

Nebojte se upustit uzdu své fantazii, protože zahradní domek nemusí sloužit jako pouhá úschovna sezónních věcí. Větší dřevostavby představují více možností. Co takhle vytvořit příjemné a pohodlné prostředí na práci z domova? Rušivý hluk, který vás nenechá se soustředit, rázem můžete hodit za hlavu a v klidu plnit pracovní úkoly.

Publikováno: 30. 05. 2022

Kategorie: Super tipy

Autor: Hanka Dvořáková