Co vlastně nabízejí karavany nebo obytné vozy?

Pokud plánujete dovolenou v zapůjčeném karavanu nebo obytné dodávce pro více osob a nevíte podle čeho vybírat, máme pro vás pár tipů.

Cena

Výběr obytného vozu nebo karavanu, který si v půjčovně chcete půjčit je čistě jen na vašem rozhodnutí. Ovšem lidé se mnohdy řídí cenou, která je dána za půjčovné. Tohle není zrovna ideální rozhodnutí. Ne vždy se vyplatí zvolit levnější pronájem vozu, který není tak vybaven na cestování, jako ten, který je o něco dražší, ale splňuje všechny požadavky tzv.hotelu na kolečkách. Je třeba si také uvědomit, že v případě levnější varianty, kdy karavan nemá například lednici, klimatizaci nebo jinou výbavu, musíme vzít vlastně své vlastní vybavení nebo si ho musíme koupit. Ve finále pak zjistíme, že nás to vyjde dráž, než jsme předpokládali.

Výbava

Vybavení každého obytného vozu nebo karavanu je individuální. V půjčovnách tak nalezneme vozy se základní výbavou, ale i vozy, které disponují luxusním vybavením od kožených sedaček, přes klimatizaci, sociální zařízení až po nádobí v kuchyňce. Takovýto hotýlek na kolečkách je skvělou alternativou pro početnou rodinu s dětmi, cestování s domácími mazlíčky nebo například pro skupinu lidí, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě. Zóna spaní je v takovýchto vozech na takové úrovni, že není třeba přibalovat další matrace. Na lůžkách se spolehlivě vyspíte nebo strávíte jen odpolední siestu. Kuchyně je vybavena vařičem a lednicí, která se v horkých letních dnech určitě hodí. Pokud ovšem chcete mít lepší vybavení a dovolenou si užít i v rámci „nadstandardu“, pečlivě si prostudujte veškeré informace o vybavení karavanu. Půjčovny vám jistě vyhoví a najdou pro vás řešení, které vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Domácí mazlíčci a kuřáci

Máte – li domácího mazlíčka, kterého chcete vzít na cestu s sebou, je nutné, aby jste se o tom zmínili již při prvním kontaktu s půjčovnou. Ne všechny totiž tento požadavek schvalují. Čištění vozu je potom nákladnější, ale je to vždy jen na domluvě obou stran. Také v případě kempování je dobré si dopředu zjistit, zda své čtyřnohé přátele v kempu mít můžete či nikoliv. V případě, že si obytný vůz chcete půjčit a jste vášniví kuřáci, je opět velmi důležité se v půjčovně zeptat na možnost kouření ve voze. Ve většině případů je ale kouření v těchto obytných vozech zakázáno a vám v případě nedodržení smluvních podmínek hrozí pokuta.

Výhody „obytňáku“

Cestování na dovolenou v obytném voze pro více lidí je stále oblíbenější. Má to své výhody a lidé si dovolenou užívají plnými doušky. Oproti klasickému cestování hromadnými prostředky tato varianta pro cestu na dovolenou má. Čas, který strávíte cestováním je jen ve vaší režii a nemusíte se na nikoho ohlížet ani čekat. Dojedete si kdy budete chtít a kam budete chtít. Pokud se vám nebude líbit místo, které jste si zvolili, nastartujete a pojedete prostě dál. Luxusní komfort, který obytné vozy pro více osob nabízejí je skvělou alternativou penzionu nebo dokonce stanu. Obytný vůz není jen cestovní prostředek. Přináší krásné dobrodružství a životní styl, nezávislost a ubytování na místech, kde to jinak není možné.

Publikováno: 25. 02. 2019

Kategorie: Super tipy

Autor: Hanka Dvořáková