Cestujete do zahraničí a máte obavu z COVID-19? Díky kvalitnímu cestovnímu pojištění nemusíte

Svět zasáhla pandemie koronaviru a v souvislosti s tím vyvstala celá řada otázek, zejména s ohledem na cestování do zahraničí. Vzhledem k tomu, že daná situace tady s námi pravděpodobně ještě nějakou dobu bude, necestovat není právě ideálním řešením. Spíše než v sobě pěstovat zbytečné obavy, bychom se tak měli zaměřit například na kvalitní cestovní pojištění.

Musím se na koronavirus připojistit?

Řada lidí se například ptá, zda je nutné, abychom byli na koronavirus připojištěni. Ve skutečnosti by to mělo být tak, že vaše standardní pojištění by již mělo krýt samozřejmě také ošetření v případě, že onemocníte COVID-19. Jedná se tak v podstatě o cestovní pojištění s covid krytím již ze samotného principu tohoto pojištění. Takové pojištění si můžete sjednat třeba u ERGO pojišťovny, kde máte zaručeno poskytnutí pojistného plnění i nad rámec pojistných podmínek, kdy pak platí:
  • Léčebné výlohy jsou hrazeny i v oblastech, kde je doporučeno necestovat
  • Nutnost dodržet pravidla, která jsou nastavena pro vstup na území daného státu

Výjimky i vaše nároky

S cestovním pojištěním se obecně pojí obvykle nejrůznější výjimky, nejinak je to případě situace kolem koronaviru. Pojištění se nevztahuje na příklad na situace, kdy vám vzniknou náklady v souvislosti s vyhlášením karantény nebo jiných preventivních opatření v dané zemi. Mezi takové náklady můžeme počítat například opožděný návrat do České republiky nebo náklady na prodloužení pobytu nebo další náklady na stravu. Máte ale také celou řadu nároků, pokud například úřady vyhlásí v zemi karanténu. Pokud si sjednáte online pojištění do zahraničí od ERGO pojišťovny, tak vám tato pojišťovna nabízí například bezplatné prodloužení vašeho cestovního pojištění. Automaticky máte také nárok na hrazení léčebných výloh a dalších nákladů, které kryje toto cestovní pojištění.

Publikováno: 30. 09. 2020

Kategorie: Cestovatelský rádce

Autor: Hanka Dvořáková