Cestovní pojištění? Bez něj můžete přijít i o MILIONY!

Vyrazit do zahraničí a neuzavřít před tím cestovní pojištění? Velký risk, který vás může vyjít draho. Přesto se najde poměrně dost cestovatelů, kteří význam tohoto produktu podceňují a ve snaze ušetřit cestují bez pojištění. Vy byste podobnou chybu dělat neměli, a to bez ohledu na to, zda váš čeká dovolená, nebo pracovní cesta.

Před tím, než se pojistíte...

Než se pustíte do výběru a sjednání cestovního pojištění, „zagooglujte“ a zjistěte si aktuální informace o zemi, do které se chystáte. Důvod je prostý – na základě těchto informací dostanete ucelenou představu o tom, na co se připravit a mimo jiné i o optimálním nastavení cestovního pojištění. Dobrým zdrojem jsou stránky Ministerstva zahraničních věcí, kde najdete případná upozornění na zvýšené riziko teroristického útoku apod. Dalšími kroky jsou případné očkování proti nemocem, kterými se lze v dané oblasti nakazit a sestavení cestovní lékárničky.

Cestovní pojištění se musí přizpůsobit vám

Sjednat si první cestovní pojištění, na které při hledání ideálního balíčku narazíte, je hloupost. Parametry produktu by měly odpovídat tomu, co se v zahraničí chystáte dělat. Velmi důležité jsou adekvátní pojistní limity, ale také profesionální asistenční služba dostupná non-stop. Cestovní pojištění by mělo platit již ode dne, kdy překročíte české státní hranice. Přesvědčte se také, zda je v základu zahrnuto krytí všech plánovaných aktivit. Počítejte s tím, že případné rizikové a adrenalinové sporty si budete muset připojistit. Zamyslete se také nad pojištěním odpovědnosti. Bude se vám hodit vždy, když vlastní vinou způsobíte škodu na majetku či zdraví další osobě. Pojišťovny zároveň nabízí pojištění zavazadel proti ztrátě a krádeži či pojištění storna zájezdu.

Když se dostanete do maléru

Budete-li mít štěstí, potenciál cestovního pojištění nevyužijete. V opačném případě se ihned obraťte na asistenční linku a nechte si poradit doporučený postup. Operátoři vás nenechají na holičkách a pomohou vám s řešení důležitých i méně důležitých záležitostí. A co je hlavní? Pojišťovna za vás uhradí veškeré výdaje, které cestovní pojištění kryje.

Publikováno: 20. 09. 2017

Kategorie: Cestovatelský rádce

Autor: Hanka Dvořáková

Tagy: cestovní pojištění