Satinské vodopády i Lysá hora. To jsou přední lákadla Moravskoslezských Beskyd

Ukázalo se, že když mají Češi zakázané jezdit do zahraničí, rázem se spokojí i s tím, co mají doma. V posledních měsících výrazně vzrostl zájem o pobyt na chatách či chalupách. A vsadíme se, že až se otevřou penziony a restaurace, během pár chvil budou všechny volné termíny rezervované. Zejména v penzionu Jurášek, který je synonymem pro romantiku v srdci Beskyd. Pokud od volného víkendu očekáváte odpočinek, wellness v Beskydech zažijete právě tady. Bude to taková odměna po poznání krás Beskyd. Nabízí se však otázka, jaké přírodní krásy jsou největšími lákadly Beskyd.

Lysá hora patří k trendům

Bezesporu nejčastější důvod, proč se jezdí do Beskyd, tak je Lysá hora. Ta se řadí k oblíbeným místům, které si lidé chtějí zapsat do svého diáře. Chtějí ji zdolat, jelikož je to nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Oblíbená byla také u známého českého básníka Bezruče, po kterém je dokonce pojmenována jedna z nejkrásnějších a méně náročných tras na vrchol. Takzvaný Bezručův výplaz vám nabízí opravdu unikátní výhledy na krásnou přírodu a cesta na samotný vrchol tak bude opravdu zážitkem.

Satinské vodopády jsou pokladem Beskyd

Velkému zájmu se také těší Satinské vodopády, které jsou označovány za poklad Beskyd. Důvodem toho je především fakt, že ne každý je najde. Rozhodnete se vydat na obhlídku a narazíte na krásu, ze které se až tají dech? Satinské vodopády sice nejsou největšími na světě, přesto patří k drahokamům české přírody.

Srub Petra Bezruče je také lákadlem

O známém českém básníkovi jsme již mluvili. Můžete se vydat po trase, která je méně náročná, na druhou stranu se můžete také podívat do jeho srubu. Ten spravuje Slezské zemské muzeum stejně jako jeho památník, který se nachází v Opavě. Jedná se o objekt, kde Petr Bezruč pobýval. Jedná se zároveň o kulturní památku.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Česko

Autor: Hanka Dvořáková